Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
WIRTUALNE MUZEUM SGH
Uroczystości : Doktoraty HONORIS CAUSA
 

 Doktoraty HONORIS CAUSA

 
Tradycja nadawania tytułu doktora honoris causa pojawiła się w Szkole w połowie lat 60. XX wieku, gdy rektorem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki był prof. Wiesław Sadowski. Jako pierwszy ten zaszczytny tytuł otrzymał w 1968 roku Profesor Leonid Witalewicz Kantorowicz, radziecki matematyk i ekonomista, który w kilka lat później, w 1975 roku,  razem z Profesorem Tjallingiem Koopmansem, otrzymał  Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Prof. Kantorowicz odebrał dyplom doktora honoris causa dopiero w 1976 roku.
 
Pierwszym uczonym, który został doktorem honoris causa naszej Uczelni był Profesor Edward Lipiński, który odebrał ten zaszczytny tytuł w 1970 roku.
 
Dotychczas 30 uczonych i polityków z różnych krajów otrzymało tytuł doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wcześniej Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. Wśród nich było trzech laureatów Nagrody Nobla - Leonid Witalewicz Kantorowicz, Gary Stanley Becker i Leonid Hurwicz.
 
Zapraszamy do zapoznania się z archiwalnymi fotografiami z uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa i sylwetkami wszystkich doktorów honoris causa Szkoły.

1paelincki-raczkowski.jpg 2drewnowski-hurwicz.jpg 8becker.jpg 9szczepanik.jpg 10paffenholz.jpg 11chretien.jpg 12fedoriwicz.jpg 13michalski.jpg 14jones.jpg 15kaa.jpg 16soldaczuk.jpg 3balcerowicz.jpg 17barroso.jpg 4tibaijuka.jpg 

 

5soltysinski.jpg 6kerekes.jpg 7szuszkiewicz.jpg 18altman.jpg

Krzysztof PietraszkiewiczFrans-Willekens.jpgPaul-Dembinski.jpg


  
 
 
 
Praca wykonana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki" w latach 2012-2015