Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 ZSP

 
​​​​ Zrzeszenie Studentów Polskich


Jedna z najbardziej aktywnych organizacji studenckich działających jest Zrzeszenie Studentów Polskich. ZSP powstało w kwietniu 1950 roku w Warszawie. Decyzję o powstaniu organizacji podjął Kongres Studentów Polskich obradujący w auli Politechniki Warszawskiej w dniu 16 kwietnia 1950 roku. I Kongres ZSP obradujący w dniach 17 i 18 kwietnia 1950 roku w sali Klubu Studenckiego „Medyk” w Warszawie, przyjął program i statut organizacji, wybrał władze naczelne.

W SGPiS, podobnie jak w innych uczelniach działalność ZSP w pierwszych latach istnienia zdominowana została przez takie sprawy jak warunki bytowe studentów - stypendia, domy akademickie, stołówki, służba zdrowia, warunki studiowania i odpoczynku, funkcjonowanie zespołów samopomocowych w nauce, zespołów artystycznych, wypoczynku organizowanego dla studentów.

 W 1973 roku nastąpiło, wbrew woli większości członków ZSP, przekształcenie ZSP w organizację o nazwie Socjalistyczny Związek Studentów Polskich (SZSP). W roku 1982 została reaktywowana ZSP.
ZSP jest jednym z organizatorów życia studenckiego w SGH.

Zapraszamy studentów i absolwentów do współpracy i zaprezentowania działalności ZSP.


 
 
Praca wykonana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki" w latach 2012-2015