Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Doktorzy

 
Pierwsze stopnie naukowe doktora nauk ekonomicznych nadano w Szkole w 1931 roku. Pierwszym doktorem został  Stanisław Rychliński, który obronił dysertację nt. „Praca organiczna w Królestwie Polskim”, promotorem był prof. dr Ludwik Krzywicki.  W tym samym roku, w trzy miesiące później, stopień doktora uzyskała Jadwiga Mrozowska za dysertację „Zagłębie Saary”. Promotorem pracy był prof. Antoni Sujkowski. Jednymi z pierwszych doktorów byli także: Jan Wiśniewski (temat: „Wahania sezonowe w budownictwie”), Aleksy Wakar (temat: „Teoria płac roboczych”), Andrzej Grodek (temat: „Piotr Maleszewski i jego nauka społeczna”). 
 
W latach 1931-2015 ponad 2700 osób otrzymało w Szkole stopień doktora nauk ekonomicznych. Wielu z nich kontynuowało pracę naukową zostając w przyszłości profesorami i promotorami kolejnego pokolenia doktorów.
 
Prezentujemy listę doktorów od 1931 roku oraz archiwalną księgę z listą pierwszych doktorów, tematami ich prac i informacją o recenzentach.
 
 
 
Praca wykonana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki" w latach 2012-2015