Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
WIRTUALNE MUZEUM SGH
Budynek A : Sprawozdanie z budowy Gmachu Doświadczalnego WSH w Warszawie
 

 Sprawozdanie z budowy Gmachu Doświadczalnego WSH w Warszawie

 
Jan Witkiewicz-Koszczyc opisał historię budowy gmachu w "Sprawozdaniu z budowy Gmachu Doświadczalnego Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie" niemalże dzień po dniu od 5 lutego 1925 roku, gdy zatwierdzono plany budowy do 24 lutego 1926 roku, gdy Komitet budowy obejrzał i przyjął gmach. 14 czerwca 1925 roku odbyła się uroczystość poświęcenie kamienia węgielnego, w której uczestniczył rektor Wyższej Szkoły Handlowej prof. Bolesław Miklaszewski, prof. Bolesław Markowski, wiceminister skarbu, rektor WSH w latach 1928-1922 i prof. Antoni Sujkowski, rektor WSH w latach 1929-1931.
 
W "Sprawozdaniu z budowy Gmachu Doświadczalnego Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie" Jan Witkiewicz-Koszczyc przedstawił sprawozdanie rachunkowe, czyli pełny koszt budowy Pawilonu Doświadczalnego oraz spis osób i firm, które pracowały przy budowie Pawilonu Doświadczalnego Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie.

Kiedy wchodzimy do Budynku A może warto pomyśleć, że klamki mosiężne do drzwi wewnętrznych wykonane zostały w darze przez fabrykę Józefa Frageta w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Budynku A, czyli dawnego Pawilonu Zakładów Doświadczalnych, zwanego także Pawilonem Doświadczalnym Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie.
 
 
 
Praca wykonana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki" w latach 2012-2015